Opět posuneme hodinky na zimní čas

Hledáš způsob, jak přizpůsobit svůj životní prostor přicházející změně ročního období a času? Zítra si opět posuneme hodinky na zimní čas a je důležité, abychom se na to správně připravili, nejen duševně, ale i ve svém bydlení a zahradě. 

Je čas využít krátkých říjnových dnů a začít se stále více soustředit na vnitřní prostory. Dům či byt by měl být místem, kde se cítíme pohodlně a kde se můžeme zahřát po chladných podzimních dnech. Přidejte třeba několik teplých barev do svého interiéru – oranžové podušky, červené svíčky, žluté deky. Všechno, co dodá atmosféru tepla a pohody. Důležité je také zahrát si se světlem. 

Ať už jde o přirozené světlo nebo umělé, vždy by mělo být dostatečné. S posunem času na zimní je dne méně a méně světla, proto je dobré mít dostatek lamp a svíček, které zpříjemní večerní sezení u knížky nebo filmu. Co se týče zahrady, nyní je nejlepší čas na zimní přípravu. Pokud máte stromy nebo keře, je dobré je prořezat a připravit na zimu. To samé platí pro vaše květiny a rostliny. Pokud máte trávník, je potřeba ho posekat a vyloupat listí, které by mohlo bránit pronikání světla a vzduchu. 

Změna času na zimní nás nutí přemýšlet o tom, jak využít co nejlépe světlo a teplotu ve svém domově a zahradě. Je to výzva, ale zároveň i příležitost vytvořit si útulné, pohodlné a funkční prostředí, které nám bude sloužit v chladných měsících. Přizpůsobte své bydlení a zahradu změně času a ročního období. Udělejte z toho zábavu, ne povinnost. 

Ať je váš domov místem, kde se vždy budete cítit dobře! Pokud se vám tento článek líbil a myslíte, že by mohl být užitečný pro někoho jiného, neváhejte jej sdílet. Společně můžeme vytvořit domovy, které se nejen zdají být krásné, ale kde se cítíme dobře.